CR1812JR039E04Z
Mfr.Part #:
CR1812JR039E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1812(4532 Metric) SMD/SMT Thick Film 39 mΩ 5 % 500 mW 1800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance39 mΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient1800 ppm/℃